تقویت و رفع نشتی خطوط لوله

در هر صنعتی که نیازمند انتقال سیالات و حتی بعضی مواد جامد در میان واحدهای مختلف، هستند، لوله هایی از جنس، سطح مقطع و اندازه های مختلف بکار گرفته می شوند. در نتیجه لوله ها نقش بسیار مهمی در صنایعی همچون نفت، گاز و پتروشیمی دارند و بالطبع نیازمند طراحی و نگهداری مخصوصی جهت در مدار نگه داشتن آنها باید بکار گرفته شود. بنابر جنس، سیال یا جامد داخل لوله ها و شرایط کاری (دما، فشار، رطوبت و دیگر موارد مشابه)، لوله ها دچار معایبی در عمر سرویس دهی خود می گردند. این معایب را می توان به دو بخش معایب داخلی و خارجی دسته بندی نمود. در بخش معایب داخلی، عمده مشکل بوجود آمده کاهش ضخامت لوله در اثر سایش و خوردگی است که درنهایت منجر به ایجاد سوراخ در لوله و خروج سیال از آن می گردد. معایب خارجی نیز در اثر بارهای مکانیکی، شرایط محیطی مرطوب و غیره به وجود می آیند که بسیار بر کارایی و عمر لوله اثر گذار است. شرکت فراسطح زرفام با تجربه چندین ساله خود در زمینه رفع عیوب حادث، با پوشش های هایتک کامپوزیت که به صورت عدم Shutdown خطوط لوله انجام می گردد، آماده است با کارفرمایان محترم همکاری لازم را جهت حفاظت و تقویت خطوط لوله مورد استفاده، انجام دهد.

معمولا موارد ترمیم و تقویت لوله، به دو صورت دارای نشتی و یا عدم نشتی لوله احصا می گردند که هرکدام بر اساس استاندارد روز دنیا، روش خود را جهت ترمیم و تقویت دارند. رفع نشتی لوله در حالت فعال که نیاز به از مدار خارج کردن لوله ندارد، روشی است که نیاز به تکنولوژی بالایی دارد که در شرکت فراسطح زرفام بومی سازی شده است و موارد متعددی از رفع نشتی فعال لوله و مخازن در صنایع نفت و گاز با موفقیت، توسط این شرکت انجام شده است. خطوطی که نشتی ندارند اما ضخامت لوله بدان حد کاهش یافته که هر آن ممکن است سیال، ضخامت باقیمانده را نیز از بین برده و به خارج از لوله راه پیدا کند، نیازمند تقویت و ترمیم فوری هستند که بهترین و سریعترین راه استفاده از پوشش های کامپوزیتی مقاوم به خوردگی شرکت فراسطح زرفام است که با تیم اجرای مجرب خود در هر شرایطی آماده ارائه خدمات به کارفرمایان محترم هستند. با استفاده از پوشش کامپوزیتی فراسطح زرفام، علاوه بر افزایش استحکام مکانیکی، در برابر خوردگی نیز میتوان لوله ها را تا حد بسیار زیادی که منجر به افزایش عمر سرویس دهی آنها میگردد، مقاوم نمود.

همچنین لوله ها بر اساس مورد مصرف، به صورت رو زمینی و زیر زمینی اجرا می گردند که هرکدام بر اساس کاربرد خود، دچار آسیب هایی می گردند و برای تقویت نیازمند طراحی جداگانه بر اساس شرایط کاری و محیطی خود هستند. یکی از نیروهایی که بر لوله های دفنی بسیار اثرگذار است، نیروی فشاری وارد از خاک است که بر اساس ارتفاع دفن لوله، بر آن نیروی متغیر وارد می کند. همچنین در محل بیرون زدگی لوله از خاک، همواره بحث خوردگی مشاهده می شود. خدمات پوشش دهی کامپوزیتی لوله ها که توسط شرکت فراسطح انجام می پذیرد، با استفاده از علم و روش روز دنیا تا کنون پروژه های مختلفی را که در این دسته بندی قرار می گیرد، انجام داده است که باعث حفظ سرمایه و تجهیزات کارفرمایان گرامی گشته است.

ما در شرکت فراسطح زرفام با تکیه بر دانش روز فنی خود و همچنین قدرت اجرایی بسیار بالای خود در زمینه تقویت و عایق بندی انواع لوله در شرایط مختلف کاری محیطی، آماده ارائه راه حل و اجرای آن بر اساس نیاز کارفرما در کمترین زمان ممکن هستیم.

رفع نشتی فعال و تقویت خطوط لوله
رفع نشتی فعال و تقویت خطوط لوله
رفع نشتی فعال و تقویت خطوط لوله
شرکت فراسطح زرفام