رفع نشتی غیر فعال خطوط لوله

با افزایش طول عمر تجهیزات در یک مجتمع صنعتی مانند پالایشگاه و پتروشیمی­ ها، خواص آن تجهیزات کاسته می شود و برای ادامه کارایی مناسب آن نیاز به تقویت و یا تعویض دارد. از جمله مهمترین تجهیزات مذکور، لوله های فرآیندی و یا انتقال دهنده می باشند که با ایجاد هرگونه نقص در آنها، تقریبا کل فرآیند با مشکل مواجه می شود. 

معمولا بنابر اهمیت تعویض و یا تعمیر لوله باید خط به صورت غیرفعال شود. اگر تصمیم بر تعویض لوله گرفته شود، مجموعه باید هزینه های جانبی آن نیز که بسیار زیاد است را متقبل شود.

 در نتیجه اگر با استفاده از روش­هایی بتوان آن را تعمیر نمود به صورت کلی هزینه های کمتری بر صنعت مورد نظر وارد می گردد. در روش های قدیمی تعمیر، به صورت عمومی از نیروهای کار بسیار زیاد با تجهیزات خاص و افراد بسیار ماهر استفاده می شود که هزینه های سرسام آوری را در پی دارد.

 شرکت فراسطح زرفام به عنوان شرکت دانش بنیان خدمات تقویت کامپوزیتی تجهیزات مختلف، روش استفاده از کامپوزیت برای رفع نشتی غیر فعال خطوط لوله را پیشنهاد می دهد.

بر خلاف روش های سنتی که معایب آن اشاره شد، پوشش کامپوزیتی نیاز به غیرفعال کردن طولانی مدت سایت ندارد و با استفاده از کمترین تجهیزات و افراد در سریعترین زمان ممکنه، نسبت به اجرای رفع نشتی اقدام خواهد شد. 

از دیگر مزایای پوشش های کامپوزیتی، طراحی آن بر اساس سیال داخل سیستم، فشار و دمای وارده بر لوله است که مانع از بروز خوردگی، شکست و دیگر موارد مشابه برای چندین سال است.

 در کنار رفع نشتی موجود و سرعت کار بسیار بالا، توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که با ایجاد شکاف، ترک و یا سوراخ که استحکام مکانیکی لوله را کاهش یافته است و پوشش های کامپوزیتی می تواند کاهش استحکام مکانیکی رخ داده در لوله را نیز تا حدود زیادی جبران کند و مانع از رشد آسیب وارد بر لوله گردد و آن را برای مدت زمان بیشتری در مدار برای سرویس دهی بدون مشکل قرار دهد. 

در روش های سنتی چون در اکثر موارد مقداری نیاز به برشکاری و جوشکاری می باشد، خطرات ناشی از آتش سوزی نیز به همان مقدار افزایش می یابد و امنیت جانی کارکنان به خطر خواهد افتاد. 

این سری از مشکلات که با سلامتی افراد درگیر است، در پوشش های کامپوزیتی وجود ندارد و امنیت کاری فراهم می باشد.

شرکت فراسطح زرفام در طی سالیان تجربه کاری خود مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های مرتبط با پوشش کامپوزیتی لوله های دارای نشتی غیر فعال را در کارنامه و رزومه پربار خود دارد. 

برای نیل به این هدف شرکت فرانگر زرفام همواره از نیروی انسانی متخصص و نیروهای اجرایی باتجربه بهره برده است و کیفیت اجرایی پروژه های انجام شده این ادعا را اثبات می کند.

 شرکت فراسطح زرفام، ارائه دهنده پوشش های کامپوزیتی برای مقاصد مختلف صنعتی، امید دارد با استفاده از توان خود در مبحث تقویت و رفع نشتی غیرفعال با کارفرمایان صنایع مختلف در جهت رفع مسائل مرتبط ارتباط موثر برقرار نماید.

رفع نشتی غیر فعال خطوط لوله
رفع نشتی غیر فعال خطوط لوله
رفع نشتی غیر فعال خطوط لوله