تعمیر و عایق بندی مخازن و حوضچه‌های بتنی

امروزه سازه ها و قطعات بتنی که دارای پایه سیمان های مختلف هستند، در ساخت بسیاری از ساختارهای عمرانی در حوزه های مختلف مانند ساختمان سازی، ساخت پل، راه و دیگر موارد مشابه، مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربرد های مهم سازه های بتنی، ساخت انواع مخازن نگهداری، انباشت، جداسازی و غیره است. از مزایای این مخازن، قیمت تمام شده کم و عدم نیاز به دانش زیاد جهت ساخت میباشد. این مخازن به طور کلی به دو دسته رو زمینی و دفنی تقسیم میشود. مخازن رو زمینی در معرض اثرات آب و هوایی، آسیب های ناشی از باران های اسیدی و اثرات بارهای مکانیکی می باشد. مخازن دفنی علاوه بر مواردی که مخازن رو زمینی را دارند، در معرض تنش از داخل و بیرون، از جانب سیالات درونی و بیرونی و خاک میباشد. با توجه به موارد گفته شده، مشکلاتی در کاربری، تعمیرات و نگهداری و عمر مفید این دسته از مخازن وجود دارد که بر کارایی آن اثرگذار است.

ابتدا میتوان به ایجاد ترکهای ناشی از انقباض بتن در فرآیند خشک شدن (هیدراتاسیون) اشاره کرد که بستر مناسبی برای جریان سیال داخل مخزن به بیرون را ایجاد می¬کند. همچنین با وجود این ترک های ایجادی در سازه مخزن، احتمالا سیالات ذخیره شده، مانند آب، که با سلامتی انسان در ارتباط هستند توسط سیالات خارجی که از درز ترک ها به داخل مخزن جریان پیدا کرده اند، آلوده میگردد و باعث تهدید سلامتی افراد میگردد. شرکت فراسطح زرفام با استفاده از دانش پیشرفته مواد کامپوزیت، نسبت به عایق بندی این مخازن به صورت داخلی و خارجی به روش های مختلف و بر اساس نیاز کارفرما در طی چندین پروژه انجام داده است و آماده همکاری در این زمینه با دیگر کارفرمایان محترم می باشد.

یکی دیگر از موارد استفاده از مخازن بتنی، استفاده به عنوان مخازن انباشت و نگهداری مواد مختلف در صنایع متنوع است. هر صنعت بنابر نیاز خود، مبادرت به ساخت این دسته از مخازن با احجام و اشکال مختلف میکند. بنابر مواد داخل مخزن بتنی و با توجه به فعالیت شیمیایی خود بتن، امکان آسیب هایی همچون خوردگی بسیار زیاد است. برای جلوگیری از این مساله، شرکت فراسطح زرفام پیشنهاد میدهد قبل از بارگذاری مخزن نسبت به تقویت داخلی آن با استفاده از پوشش های کامپوزیتی، اقدام گردد تا از بروز این دسته آسیب ها جلوگیری شود و درنتیجه عمر کاری مخزن به صورت قابل توجهی افزایش یابد.

گروه دیگر مخازن نگهداری بتنی، طی سالیان عمر سرویس دهی خود دچار نقص گردیده و نیاز به ترمیم و افزایش استحکام دارند. به عنوان مثال، مخازنی که در معرض سیالاتی با خاصیت بازی و اسیدی بوده اند، حتی خوردگی به میلگردهای مخزن رسیده است و هر آن امکان تخریب محتمل است. در کنار سیالات خورنده، بعضی از مخازن با مواد ساینده در ارتباط بوده اند و طی زمان، دچار سایش گشته اند که این دسته نیز به تقویت و ترمیم همزمان نیاز دارند. روشهای قدیمی بکارگرفته شده جهت تعمیر، بسیار زمان بر و هزینه ساز هستند که نیاز به از مدار خارج کردن طولانی مخزن دارند. روش های بکار گرفته شده در شرکت فراسطح زرفام که پیشرفته ترین روش موجود در دنیا برای ترمیم و افزایش استحکام سازه های بتنی است، در چندین پروژه موفق بکارگیری شده است. با استفاده از دانش موجود در فراسطح زرفام، قابلیت ارائه و انجام انواع پوشش محافظ و تقویت کننده همزمان کامپوزیتی مخصوص سازه های مخازن بتنی فراهم شده است.

در انتها در این شرکت امیدواریم با اتکا به دانش روز دنیا و قدرت اجرایی خود، نیاز به عایق بندی و تقویت و ترمیم مخازن بتنی کارفرمایان صنایعی همچون نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع فلزی مانند مس، آهن و آلومینیوم، سیمان و غیره، را به بهترین نحو برآورده کنیم.

شرکت فراسطح زرفام
شرکت فراسطح زرفام
شرکت فراسطح زرفام
شرکت فراسطح زرفام